Okna dachowe Velux

VELUX w Polsce

W Polsce firma VELUX działa od ponad 20 lat. Sprzedażą okien do sieci dystrybucji zajmuje się biuro handlowe w Warszawie. Fabryki w Gnieźnie(Polska) i Namysłowie (Polska)produkują okna dachowe na polski i europejski rynek.

VELUX jest globalną firmą, która działa na blisko 40 rynkach na świecie.

Optymalna ilość światła

Ważne jest aby dostarczyć jak najwięcej światła dziennego, równomiernie rozłożyć je na całej powierzchni pomieszczenia, zapewniając jednocześnie dobrą widoczność

Wielkość okien do poddaszy i optymalna wysokość montażu.

Dobierając rozmiar okna należy wziąć pod uwagę jego długość i kąt nachylenia dachu – im mniejszy kąt, tym dłuższe okno. Odpowiednia wysokość montażu, ma wpływ widok z okna – równie ważny, jak ilość światła i powietrza.

Operowanie oknem

Wybór typu okna jest ważny i zależeć powinien od funkcji pomieszczenia, jego umeblowania oraz możliwości zapewnienia widoku w pozycji siedzącej i stojącej.

Wykończenie wnęki okiennej

Zabudowa wnęki okiennej powinna być tak skonstruowana, by górny element był wykonany poziomo, a dolny pionowo w stosunku do podłogi. Pozwala to na optymalne wykorzystanie światła dziennego wpadającego do wnętrza oraz właściwą cyrkulację ciepłego powietrza.

Wentylacja

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami co godzinę powinna następować wymiana całego powietrza w mieszkaniu.