Usługa montażu bram garażowych

Montaż bram segmentowych, rolowanych, uchylnych w garażu lub budynku gospodarczym poprawia bezpieczeństwo oraz izolację termiczną obiektu. Podnosi także jego wartość i zapewnia komfort użytkowania. Inwestorzy doceniają ten typ bram garażowych również za funkcjonalność i estetykę. Jednak aby mieć pewność, że brama spełni swoją rolą zgodnie z naszymi oczekiwaniami, musimy prawidłowo ją zmierzyć i zamontować. Tymi czynnościami powinien zająć się specjalista, który będzie wiedział, na co zwrócić uwagę.

Poniżej przestawiamy kilka bardzo ważnych aspektów dotyczących montażu bram garażowych.

Montaż bramy w pomieszczeniu w stanie surowym

Instalacja bram w niewykończonym jeszcze budynku będzie przeszkadzać w zakończeniu prac tynkarsko-murarskich. Dodatkowo substancje znajdujące się w zaprawach, farbach lub preparatach mogą trwale uszkodzić powierzchnię bramy oraz jej napęd.  Należy pamiętać, że mechanizm drzwi garażowych jest wrażliwy na pył i kurz, dlatego montaż powinien mieć miejsce dopiero po całkowitym wykończeniu wnętrza.

Nierówno lub niestabilnie przymocowane prowadnice bramy segmentowej

Większość bram, niezależnie od sposobu otwierania, wymaga montażu prowadnic. Ich nierównoległy montaż utrudni albo nawet uniemożliwi prawidłowe funkcjonowanie. Dlatego należy je bardzo starannie wypoziomować.
Z kolei niestabilne mocowanie może być przyczyną wyważenia prowadnic i uszkodzenia bramy. W skrajnych przypadkach wypadnięcie bramy z prowadnic zagraża także bezpieczeństwu użytkowników. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiednich kołków montażowych renomowanych firm.

Źle zamontowane sprężyny

Ważny element każdej bramy segmentowej to układ sprężyn, dzięki którym nawet duże i ciężkie segmentowe drzwi garażowe możemy otworzyć ręcznie bez użycia znacznej siły. Montowane w różnych miejscach sprężyny zawsze powinny zostać założone zgodnie z kierunkiem zwojów. Brama z niepoprawnie założonymi sprężynami nie będzie działała prawidłowo,dlatego jeszcze przed zamontowaniem napędu należy upewnić się, czy płaszcz bramy podnosi się lekko i bez oporów, gdy otwieramy go ręcznie.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Zadzwoń