Blog

Czym jest współczynnik przenikania ciepła w oknach?

Osoby, które planują budowę lub remont domu czy mieszkania powinny szczególną uwagę zwracać na jakość i parametry użytkowe wszystkich wykorzystywanych materiałów oraz elementów wyposażenia budynku. Wśród kwestii, które wymagają dobrego przemyślenia, największe znaczenie ma oferowana przez wybierane wyroby termoizolacyjność. Dotyczy to produktów służących do tworzenia warstwy docieplającej, ale również montowanych okien. W Stalowej Woli stolarkę […]

Czytaj dalej

Kiedy okna nadają się do wymiany?

Satysfakcja z użytkowania budynku, a także koszty związane z jego eksploatacją zależą nie tylko od jego konstrukcji czy oferowanej powierzchni, ale również od zastosowanego osprzętu. Jednym z elementów wpływających na poziom wydatków ponoszonych na utrzymanie obiektu jest zamontowane w nim wyposażenie, w tym stolarka otworowa. Kluczowe znaczenie mają tu zwłaszcza wybrane okna. W Stalowej Woli […]

Czytaj dalej

Duże przeszklenia w domu – wady i zalety

Duże przeszklenia to bardzo popularny trend we współczesnej architekturze. Niemniej jednak, jak to zwykle bywa, za każdą zaletą idzie pewna liczba wyzwań. W niniejszym artykule przyjrzymy się dużym przeszkleniom, prezentując ich wady i zalety. Przeczytaj o nich i sprawdź, czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie!

Czytaj dalej

Jak dzięki oknom obniżyć rachunki za ogrzewanie?

Ogrzewanie mieszkania to proces, który absorbuje dużą ilość energii, co z kolei przekłada się na wysokie rachunki za zapewnienie ciepła. Warto zaznajomić się z kilkoma prostymi zasadami dotyczącymi efektywnego korzystania z ogrzewania w naszych wnętrzach. Przeczytaj, co możesz zrobić, by nie tracić pieniędzy!

Czytaj dalej

Jak dzięki oknom zyskać więcej światła w mieszkaniu?

Nowoczesna architektura coraz częściej wykorzystuje przeszklone ściany i duże okna, mające na celu wprowadzenie do wnętrza jak największej ilości światła dziennego. Dlaczego? Ponieważ światło wpływa na samopoczucie i zdrowie oraz umożliwia wyeksponowanie poszczególnych elementów wystroju. Jakie okna wybrać, aby uzyskać maksymalną ilość promieni słonecznych w mieszkaniu?

Czytaj dalej

Czym warto się kierować przy wyborze okien?

Wybranie odpowiednich okien do mieszkania lub domu wpływa nie tylko na estetykę budynku, ale również na komfort użytkowników i koszty ogrzewania. Jest to decyzja, która niesie ze sobą długotrwałe skutki, dlatego trzeba przeanalizować wiele parametrów. Koszt zakupu stolarki, kolor, marka – to tylko niektóre z nich. Co jeszcze jest ważne?

Czytaj dalej

5 zalet okien PCV

Okna PCV od lat cieszą się ogromną popularnością. Wynika to z wielu korzyści, jakie przynoszą swoim użytkownikom. Są dostępne w atrakcyjnej cenie, doskonałej jakości oraz wielu kolorach i rozmiarach. Cechują się wyjątkową wytrzymałością, są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Sprawdź, czym jeszcze się wyróżniają!

Czytaj dalej