Blog

Kiedy okna nadają się do wymiany?

Satysfakcja z użytkowania budynku, a także koszty związane z jego eksploatacją zależą nie tylko od jego konstrukcji czy oferowanej powierzchni, ale również od zastosowanego osprzętu. Jednym z elementów wpływających na poziom wydatków ponoszonych na utrzymanie obiektu jest zamontowane w nim wyposażenie, w tym stolarka otworowa. Kluczowe znaczenie mają tu zwłaszcza wybrane okna. W Stalowej Woli […]

Czytaj dalej

Duże przeszklenia w domu – wady i zalety

Duże przeszklenia to bardzo popularny trend we współczesnej architekturze. Niemniej jednak, jak to zwykle bywa, za każdą zaletą idzie pewna liczba wyzwań. W niniejszym artykule przyjrzymy się dużym przeszkleniom, prezentując ich wady i zalety. Przeczytaj o nich i sprawdź, czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie!

Czytaj dalej

Jak dzięki oknom obniżyć rachunki za ogrzewanie?

Ogrzewanie mieszkania to proces, który absorbuje dużą ilość energii, co z kolei przekłada się na wysokie rachunki za zapewnienie ciepła. Warto zaznajomić się z kilkoma prostymi zasadami dotyczącymi efektywnego korzystania z ogrzewania w naszych wnętrzach. Przeczytaj, co możesz zrobić, by nie tracić pieniędzy!

Czytaj dalej

Jak dzięki oknom zyskać więcej światła w mieszkaniu?

Nowoczesna architektura coraz częściej wykorzystuje przeszklone ściany i duże okna, mające na celu wprowadzenie do wnętrza jak największej ilości światła dziennego. Dlaczego? Ponieważ światło wpływa na samopoczucie i zdrowie oraz umożliwia wyeksponowanie poszczególnych elementów wystroju. Jakie okna wybrać, aby uzyskać maksymalną ilość promieni słonecznych w mieszkaniu?

Czytaj dalej

Czym warto się kierować przy wyborze okien?

Wybranie odpowiednich okien do mieszkania lub domu wpływa nie tylko na estetykę budynku, ale również na komfort użytkowników i koszty ogrzewania. Jest to decyzja, która niesie ze sobą długotrwałe skutki, dlatego trzeba przeanalizować wiele parametrów. Koszt zakupu stolarki, kolor, marka – to tylko niektóre z nich. Co jeszcze jest ważne?

Czytaj dalej

5 zalet okien PCV

Okna PCV od lat cieszą się ogromną popularnością. Wynika to z wielu korzyści, jakie przynoszą swoim użytkownikom. Są dostępne w atrakcyjnej cenie, doskonałej jakości oraz wielu kolorach i rozmiarach. Cechują się wyjątkową wytrzymałością, są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Sprawdź, czym jeszcze się wyróżniają!

Czytaj dalej