Jak dzięki oknom obniżyć rachunki za ogrzewanie?

Ogrzewanie mieszkania to proces, który absorbuje dużą ilość energii, co z kolei przekłada się na wysokie rachunki za zapewnienie ciepła. Warto zaznajomić się z kilkoma prostymi zasadami dotyczącymi efektywnego korzystania z ogrzewania w naszych wnętrzach. Przeczytaj, co możesz zrobić, by nie tracić pieniędzy!

Wymiana okien na nowe

Jeśli zastanawiasz się, jak zminimalizować koszty ogrzewania swojego domu lub mieszkania, koniecznie zwróć uwagę na stan okien i drzwi. To właśnie one często odpowiadają za ucieczkę ciepła z pomieszczeń i są główną przyczyną wyższych rachunków za ogrzewanie. Nieszczelne okna i drzwi to źródło aż 30% utraty ciepła w budynku.

Wymiana okien to inwestycja, która przynosi wiele korzyści. Poprawia ochronę przed utratą ciepła z wnętrza pomieszczeń nawet o połowę, co skutkuje zdecydowanym zmniejszeniem rachunków za ogrzewanie. Jeśli Twoje okna mają wypaczoną ramę, to znak, że są już dosyć stare. Wypaczona rama przeważnie prowadzi do nieszczelności okna, co ma wpływ na izolację akustyczną i komfort cieplny pomieszczenia. 

W przypadku stwierdzenia takich usterek warto rozważyć zakup nowej stolarki okiennej. Sprawdź naszą ofertę, która obejmuje m.in. najwyższej jakości okna. Przygotowaliśmy ją dla Klientów z Leżajska, Stalowej Woli i okolic.

A jeśli okna nie wymagają wymiany?

Jak sprawdzić, czy okna w budynku są szczelne? Wystarczy położyć dłoń na ramie okna i poczuć, czy czujemy chłodne powietrze. Jeśli tak, to oznacza, że stolarka wymaga pewnej poprawy. Warto zacząć od wymiany uszczelek, które po dłuższym czasie mogą ulec zniszczeniu. Przed przyklejeniem nowej uszczelki, upewnij się, że usunąłeś starą i dokładnie wyczyściłeś powierzchnię. Dzięki temu nowa uszczelka lepiej się przylepi i będzie skutecznie izolować pomieszczenie od zimna. Ponadto warto sprawdzić, czy nie ma ubytków w ramach okiennych, które mogą powodować ucieczkę ciepła. Można je wypełnić za pomocą silikonu.