Czym warto się kierować przy wyborze okien?

Wybranie odpowiednich okien do mieszkania lub domu wpływa nie tylko na estetykę budynku, ale również na komfort użytkowników i koszty ogrzewania. Jest to decyzja, która niesie ze sobą długotrwałe skutki, dlatego trzeba przeanalizować wiele parametrów. Koszt zakupu stolarki, kolor, marka – to tylko niektóre z nich. Co jeszcze jest ważne?

PCV, drewno, aluminium – jakie okna wybrać?

Okna PCV są najpopularniejszym typem okien. Mają różną grubość ścianek, są zbrojone stalą lub tworzywami sztucznymi. Są wyjątkowo estetyczne i dostępne w wielu kolorach. Z łatwością można je dopasować do każdej elewacji, klasycznej, jak i nowoczesnej. Łatwe do utrzymania w czystości, są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Okna drewniane są droższe. Wykonuje się je najczęściej z drewna dębowego, ale również gatunków iglastych i egzotycznych. Profile aluminiowe są z kolei wyjątkowo trwałe. Są jednak rzadko stosowane w domach i mieszkaniach, pasują do nowoczesnych form architektonicznych.

Od wielu lat oferujemy swoim klientom ze Stalowej Woli i okolic najwyższej jakości okna. Skontaktuj się z nami, doradzimy Ci najlepsze rozwiązania!

Współczynnik Uw, pakiet szybowy i okucia

Współczynnik „U” świadczy o przenikalności cieplnej szyby i ramy okiennej. Od 2021 roku wszystkie oferowane w Polce okna muszą cechować się przenikalnością cieplną wynoszącą nie więcej niż 0,9 W/(m² x K).

Współczesne produkowane okna mają na ogół pakiet dwukomorowy, który cechuje się dobrymi parametrami termoizolacyjności. By jeszcze je poprawić, warto zdecydować się na ciepłe ramki dystansowe. Wysoki komfort użytkowania zapewniają jakościowe okucia okienne, dzięki którym można otwierać oraz uchylać okna.